„Przedsiębiorczość w agrobiznesie”
Konferencja organizowana wspólnie z Lubelskim Rynkiem Hurtowym, której jednym z gości był wicepremier i minister rolnictwa Andrzej Lepper.
Międzynarodowa Konferencja Rozwój nauki gwarantem rozwoju Polski Wschodniej.
Konferencja miała na celu podsumowanie rezultatów Projektu „Centrum Informatyzacji i Bezpieczeństwa Transportu”. Podczas Konferencji zostały zaprezentowane możliwości zastosowań nowoczesnej aparatury naukowo-badawczej stanowiącej wyposażenie laboratoriów transportu, informatyki i psychologii transportu
WSEI współorganizatorem IV Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości.
Kongres zgromadził ponad 1200 przedstawicieli świata biznesu, polityki, nauki oraz administracji publicznej z całego kraju. Najważniejszym celem wydarzenia było stworzenie forum wymiany myśli i poglądów dla polskich przedsiębiorców, naukowców i polityków. Głównymi Partnerami Kongresu były Województwo Lubelskie i Miasto Lublin oraz Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji. Kongres to ponad 20 konferencji branżowych, które objęły najistotniejsze kwestie związane z rozwojem ekonomicznym i społecznym jak, m.in. siła polskich innowacji, kształcenie dualne, przyszłość polskiego górnictwa, rozwój regionalny w perspektywie 2014-2020, rynek mieszkaniowy w Polsce, rozwój inwestycji mieszkaniowych dzięki współpracy z samorządami lokalnymi, społeczna odpowiedzialność biznesu czy innowacyjne rozwiązania w budownictwie mieszkaniowym.
Spotkanie z Mec. Stefanem Hamburą.
Prelekcja została przygotowana w ramach organizowanych cyklicznie „Wykładów Mistrzów”. Spotkanie skierowane było do studentów, którzy po zdobyciu dyplomu migrują zagranicę i zakładają rodziny w wielu krajach Unii Europejskiej. Mec. Stefan Hambura podzielił się swoją wiedzą praktyczną z zakresu ochrony prawa rodziny w Niemczech i nie tylko.
Konferencja Studia Dualne.
Celem konferencji było zaprezentowanie oraz przedstawienie modeli współpracy uczelni z pracodawcami, (jako równorzędnymi partnerami), świadomymi korzyści płynących z realizacji studiów dualnych. Planowana konferencja była poświęcona nie tylko aktualnym modelom kształcenia dualnego, ale przede wszystkim miała na celu prezentację i upowszechnienie dobrych praktyk w zakresie ewaluacji kształcenia dualnego.
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji pozyskała 7,7 mln złotych dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Działania 3.1 Program operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 na realizację tej formy kształcenia.
Warsztaty Technologiczne w Laboratorium Obrabiarek CNC HTEC WSEI (HAAS).
Po raz pierwszy w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji odbył się cykl Warsztatów Technologicznych dla pasjonatów branży CNC organizowany przez firmę Abplanalp. Warsztaty technologiczne obejmowały m.in. demonstrację najnowocześniejszych centrów tokarskich, frezarskich CNC oraz obrabiarek elektroerozyjnych podczas pracy.
Seminarium pt. „Uczeń ze specjalnymi potrzebami jako podmiot innowacyjnych form pracy nauczyciela bibliotekarza”.
Seminarium, organizowane przez Wyższą Szkołę Ekonomię i Innowacji, było okazją do spotkania nauczycieli bibliotekarzy województwa lubelskiego. Tematyka spotkania obejmowała m.in. przybliżenie aktualnych problemów związanych z podmiotowością i specjalnymi potrzebami uczniów oraz prezentację innowacyjnych form pracy w bibliotekach, wyróżnionych w 2019 r. tytułem „Innowacyjna biblioteka” w projekcie SZKOŁA INNOWACJI organizowanym przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie.
Inż. Janusz Liberkowski na WSEI
Wynalazca z Doliny Krzemowej, autor kilkunastu patentów, swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim wynalezieniu sferycznego fotelika samochodowego, ochraniającego niemowlaki w trakcie kolizji. opowiadał m.in. o swoich sukcesach i porażkach, oraz o tym, jak ważne są w naszym życiu przełomowe technologie i ich wpływ na globalne gospodarki.
Festiwal Cyfryzacji
Wydarzenie rozpoczęło się 1 października, natomiast najważniejsza część, czyli „Noc Innowacji”, odbyła się 10 października. Festiwal to największa inicjatywa edukacyjno–technologiczna w Polsce, której głównym celem jest przybliżenie społeczeństwu wiedzy na temat nowych technologii i cyfryzacji. To czas, kiedy każdy może wejść do cyfrowego świata, poznać z bliska najbardziej innowacyjne miejsca w kraju i zobaczyć, gdzie rodzą się najnowocześniejsze technologie. Podczas „Nocy Innowacji” partnerzy wydarzenia przedstawili specjalne pokazy oraz przeprowadzili warsztaty.
Ogólnopolska konferencja naukowo-dydaktyczna w trybie online „Zakażenia wewnątrzszpitalne i inne zdarzenia niepożądane w praktyce pielęgniarskiej”.
Celem konferencji jest wymiana doświadczeń oraz próba wskazania nowych obszarów badawczych w zakresie problemów związanych z zakażeniami wewnątrzszpitalnymi i innymi zdarzeniami niepożądanymi w praktyce pielęgniarskiej. Konferencja była adresowana przede wszystkim do dyrektorów szpitali, naczelnych pielęgniarek oraz pielęgniarek epidemiologicznych.
IX Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Wiosna jesieni – o jakości życia osób starszych”.
Kolejna edycja naszej konferencji została poświęcona wielorakim aspektom funkcjonowania osób starszych. Do sytuacji dość trudnych tego okresu życia zalicza się obniżenie sprawności fizycznej i psychicznej, utratę osób bliskich, utratę dotychczasowego statusu zawodowego, społecznego i ekonomicznego, zmniejszanie poczucia znaczenia i przydatności w grupie, zwłaszcza zmianę perspektywy czasowej, w tym zbliżającą się perspektywę śmierci, a także zależność od innych ludzi, czy też instytucji świadczących usługi dla osób starszych.
Głównym tematem konferencji była problematyka osób starszych w różnorodnych odniesieniach. Zagadnienie to nabrało szczególnego znaczenia w dobie trwającej pandemii.
Lubelskie Forum Gospodarcze w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie.
W Uczelni zjawili się przedstawiciele władz centralnych i województwa. Gościem honorowym był Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosław Gowin. Ze względu na epidemię Forum zorganizowaliśmy w formie hybrydowej. W formie zdalnej aktywnie uczestniczyło w nim prawie 200 osób, natomiast na kanale YouTube Uczelni ogólna transmisja Forum i Paneli dyskusyjnych ma ponad tysiąc wyświetleń.
Forum było wspólnym przedsięwzięciem Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, Związku Pracodawców Ziemi Lubelskiej; Związku Zawodowego Przedsiębiorców i Pracodawców Lubelskie; Urzędu Miasta Lublin; Lubelskiej Fundacji Rozwoju; Powiatowego Urzędu Pracy w Lublinie; Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie; Izby Rzemieślniczej w Lublinie; Krajowego Stowarzyszenia Eksporterzy RP, przy wsparciu Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Konferencja odbywała się pod Patronatem Honorowym Ministra Rozwoju Pracy i Technologii oraz Ministra Edukacji i Nauki. Celem forum, było przedyskutowanie szans rozwojowych Lubelszczyzny, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów przedsiębiorczości i innowacyjności. W ramach Forum chcieliśmy zidentyfikować bariery rozwojowe Polski Wschodniej oraz odkryć kierunki rozwoju makroregionu lubelskiego. Efektem Forum będzie identyfikowanie specyficznych problemów rozwoju województwa lubelskiego i regionów Polski Wschodniej, a przede wszystkim wypracowanie konkretnych i praktycznych propozycji rozwiązań legislacyjnych.
Zabezpieczenie materiału dowodowego w ujęciu praktycznym – szkolenie.
W dniu 22 czerwca 2021 odbyło się szkolenie promujące Laboratorium Cyberbezpieczeństwa oraz inaugurujące współpracy pomiędzy WSEI a Biurem Ekspertyz Sądowych w Lublinie.
Tematem szkolenia było “Zabezpieczanie materiału dowodowego w ujęciu praktycznym”.
Szkolenie było skierowane do przedstawicieli organów wymiaru sprawiedliwości oraz przedstawicieli organów ścigania.
Referaty wygłosili:
dr inż. Mariusz Kalita (WSEI) – Zabezpieczanie danych w środowisku chmurowym – Docker Forensic
mgr inż. Tomasz Sidor (BES) – Zagadnienia i praktyka zabezpieczania dowodów cyfrowych
mgr inż. Grzegorz Skuła (BES) – Zabezpieczanie danych cyfrowych w systemach serwerowych
Warto przy tym zauważyć, iż Pan mgr Grzegorz Skuła jest tegorocznym absolwentem WSEI, studiów II stopnia na specjalizacji cyberbezpieczeństwo.
Międzynarodowe szkolenie VET UP
Międzynarodowe szkolenie organizowane w ramach projektu ”VET UP FOR THE EXCELLENCE IN VOCATIONAL EDUCATION IN EUROPE”.
Celem szkolenia jest promocja jakości w kształceniu zawodowym oraz promowanie współpracy pomiędzy instytucjami rynku pracy, otoczenia społeczno-gospodarczego i edukacji. Celem jest również podniesienie kompetencji i umiejętności nauczycieli, doradców zawodowych reprezentujących instytucje edukacyjne z Hiszpanii, Francji oraz Bułgarii w zakresie kompetencji istotnych na dzisiejszym rynku pracy oraz zaprezentowanie w jaki sposób pozyskana wiedza może być przekazana uczniom.
Konferencja „Perspektywy wzrostu polskiej gospodarki i sytuacji na rynku pracy po pandemii”.
27 sierpnia odbyło się spotkanie Władz Uczelni i zaproszonych Gości z przedsiębiorcami i pracodawcami z naszego regionu. W Forum dyskusyjnym „Perspektywy wzrostu polskiej gospodarki i sytuacji na rynku pracy po pandemii” wzięli udział m.in.: Pan Jarosław Gowin – Poseł na Sejm RP czy Pan Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin.
Szkolenie przed Nowym Rokiem Akademickim.
Gościliśmy w Uczelni Profesora z Uniwersytetu w Granadzie, którym był Pan Esteban Romero Frías- profesor nadzwyczajny Uniwersytetu w Granadzie, zastępca dyrektora Katedry Rachunkowości i Finansów, dyrektor laboratorium badawczego na tematy kultury i społeczeństwa cyfrowego Medialab UGR oraz założyciel i koordynator laboratorium Kultur Cyfrowych w Naukach Społecznych i Humanistycznych GrinUGR.
Zajęcia dotyczyły m.in. zakresu: Smart University:
WSEI na XVII Lubelskim Festiwalu Nauki „Nauka bez granic. Enjoy science!”
Na wydarzenie zostało przygotowanych ponad 50 projektów, a w ofercie znalazły się warsztaty i prezentacje, w których został wykorzystany nowoczesny sprzęt dydaktyczny. Przygotowano m.in. projekty takie jak: Anatomia człowieka- multimedialny stół anatomiczny; Pokaz przechwycenia połączenia telefonicznego z użyciem technologii VOIP czy prezentacje pracy w Centrum Symulacji Medycznej.
W trakcie projektów realizowanych na Pikniku Naukowym oraz w siedzibie naszej Uczelni została zaprezentowana „jasna strona” nauki, zostało pokazane jak człowiek dzięki nauce może wprowadzać pozytywne zmiany w otaczającym nas świecie.
Podczas Lubelskiego Festiwalu Nauki pochwaliliśmy się w niekonwencjonalny sposób naszym dorobkiem naukowym, potencjałem i infrastrukturą naukowo-dydaktyczną oraz ofertą badawczą Uczelni. Zaprezentowaliśmy nasze naukowe i pozanaukowe źródła inspiracji, pasje i zainteresowania.
WSEI Partnerem „Nocy Innowacji”.
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Noc Innowacji”, która odbyła się w ramach „Digital Festiwal 2021”.
Tydzień Wysokiej Wrażliwości.
Pierwsza w Polsce konferencja naukowa poświęcona budowaniu odporności psychicznej dzieci w ramach Tygodnia Wysokiej Wrażliwości. Konferencja oraz zaprezentowane materiały zostały opracowane w ramach badań realizowanych od lat w międzynarodowym zespole pod kierownictwem dr. Moniki Baryły-Matejczuk (WSEI) we współpracy z ekspertami z Uniwersytetu Alicante w Hiszpanii, Uniwersytetu Tor Vergata w Rzymie, Uniwersytetu La Laguna na Teneryfie, organizacji zrzeszających psychologów Expert Psy Asociatia Psihologilor Specialisti z Rumunii, a także z praktykami z JOUDG “Breshia” w Macedonii, wnoszą nowe światło w obszarze funkcjonowania osób wysoko wrażliwych (szczególnie wysoko wrażliwych dzieci). Zrealizowano badania jakościowe, ilościowe, skonstruowano również narzędzia pomiaru wrażliwości u dzieci (kwestionariusze w wersji dla rodziców i dla nauczycieli dzieci w wieku 3-10 lat).
Profesor John Weisz gościem WSEI.
Światowej sławy psycholog z Harvard University- Profesor John Weisz odwiedził Uczelnie w ramach cyklu “Wykłady Mistrzów”.
XI Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Wypalenie w Zawodach Pomocowych. Aktualne wyzwania”.
O problemie i aktualnych wyzwaniach dla pracowników debatowali eksperci i studenci w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie.
Konferencja „Transport 2022”.
VIII edycja cyklicznie organizowanych spotkań transportowców, ale i teoretyków zajmujących się transportem to okazja do dyskusji m.in. na temat nowych rozwiązań w logistyce.
II Lubelskie Forum Gospodarcze.
Wydarzenie z udziałem specjalistów z całej Polski zorganizowała Lubelska Akademia WSEI. Tematem II Lubelskiego Forum Gospodarczego były m. in. wyzwania i zagrożenia Polski Wschodniej w kontekście konfliktu zbrojnego w Ukrainie.
Kongres Eksportu 2022.
O współczesnych wyzwaniach eksportu i bezpieczeństwie Polski rozmawiali w Lublinie eksperci z całego świata. Wśród nich między innymi biznesmeni, dyplomaci i przedstawiciele rządu. Spotkanie odbyło się na auli Lubelskiej.
Lubelska Akademia WSEI na konferencji w Università degli Studi del Molise.
Przedstawiciele Lubelskiej Akademii WSEI pojawili się na konferencji organizowanej w Università degli Studi del Molise we Włoszech. Konferencja dotyczyła modułu opracowanego w ramach projektu Erasmus+ „High Sensitivity Module in Human Science” koordynowanego przez naszą Uczelnię.
Lubelska Akademia WSEI na VIII Europejskim Kongresie Samorządów w Mikołajkach.
Reprezentantem naszej Uczelni był dr Mariusz Fijałkowski, który wziął udział w panelu dyskusyjnym „Polska Przypadku”, dotyczącym zapowiadanej reformy planowania przestrzennego.
Lubelska Akademia WSEI na Check IT 2023.
Na naszym stanowisku czekały atrakcje tj.: wykrywanie obiektów za pomocą kamer termowizyjnych, pokazy lotów autonomicznego drona, symulator gier 3D, pokaz możliwości georadaru oraz symulatory z wykorzystaniem VR gogle! Ponadto jednym z prelegentów był mgr inż. Tomasz Sidor, którego wystąpienie dotyczyło cyberbezpieczeństwo.
Wystąpienie dr Łukasza Wojciechowskiego o cyberbezpieczeństwie.
Dr Łukasz Wojciechowski wystąpił z referatem pt. „Prewencja zagrożeń bezpieczeństwa użytkowników mediów społecznościowych w świetle współczesnych wyzwań związanych z ochroną danych osobowych” podczas I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Kształtowanie bezpiecznej przestrzeni i cyberprzestrzeni w interdyscyplinarnym dyskursie naukowym współdziałania ze Służbą Więzienną”, która odbyła się w Gorzowie Wielkopolskim (Akademia im. Jakuba z Paradyża) i Warszawie (SWWS).
Dr Katarzyna Markiewicz, prof. Akademii WSEI gościem w Radio Lublin.
W swoim wystąpieniu Pani Profesor Katarzyna Markiewicz, szefowa lubelskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, poruszyła temat problemu z trudnościami w radzeniu sobie ze stresem przez młodych ludzi.
Dr Monika Baryła-Matejczuk na Konferencji w USA.
Od 23 do 26 marca w Salt Lake City, Utah, USA, odbyła się jedna z największych na świecie konferencji psychologii rozwojowej. W czasie dwóch sympozjów zespół High Sensitivity Europe i wyniki badań projektów HS MODULE i PRO-MOTION prezentowała dr Baryła-Matejczuk Monika, prof. Akademii WSEI. Wystąpienia Pani Doktor dotyczyły funkcjonowania dzieci wysoko wrażliwych w wieku przedszkolnym i wieku szkolnym. To ogromne wyróżnienie działań Lubelskiej Akademii WSEI na arenie międzynarodowej.
XIV Międzynarodowa Konferencja Naukowa pn. „Współczesne oblicza przedsiębiorczości, bezpieczeństwa, transportu i logistyki”.
Konferencja została zorganizowana przez Lubelską Akademię WSEI wraz z Wołyńskim Narodowym Uniwersytetem im. Łesi Ukrainki w Łucku na Ukrainie.
XI Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Problemy współczesnej profilaktyki” – Psycholog w szkole.
W wydarzeniu brali udział psychologowie z całej Polski. Celem Konferencji jest wymiana doświadczeń i poglądów badaczy oraz praktyków zajmujących się działaniami na rzecz wspierania dzieci i młodzieży, a w szczególności psychologów zatrudnionych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
100 języków ekspresji.
I edycja Konferencji Naukowo-Metodycznej „Współczesne Wyzwania i Innowacje w Pedagogice Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej” pt. „100 języków ekspresji – nowe wyzwania i rozwiązania praktyczne dla edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej”.
Światowe Dni Autyzmu 2023.
Była to VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Rewalidacja i pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci i uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu – założenia teoretyczne a rzeczywistość przedszkolna i szkolna. Konferencja odbyła się w Akademii WSEI 30 maja. Celem Konferencji było promowanie nowych podejść do rewalidacji i pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieci i uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Lubelską Akademię WSEI, Fundację „ASDreamer”, Fundację „AS-SPECTRUM”, Szkołę Podstawowa Specjalna nr 26 w Lublinie oraz Stowarzyszenie „Radość Dawania”.
Psychologia sportu i trening mentalny w sporcie amatorskim.
Podczas Konferencji skupiono się m.in. na aspektach rozwijania własnego potencjału w zakresie uprawiania sportu.
Lubelskie Forum Gospodarcze – trzecia edycja.
Tematyka 3. edycji Forum zogniskowana była na problemach funkcjonowania biznesu, samorządu oraz struktur społecznych i konsumentów w warunkach kryzysów ekonomiczno-społecznych.
Wykłady mistrzów – prof. Jan Cieciuch.
W Lubelskiej Akademii WSEI gościł dr hab. Jan Cieciuch, prof. uczelni UKSW, który wygłosił wykład pt. „W poszukiwaniu Tablicy Mendelejewa psychologii osobowości”.
Forum Eksportu 2024.
Temat cyklicznego wydarzenia brzmiał „Konkurencyjność gospodarki polskiej warunkiem rozwoju eksportu”. W programie wydarzenia znalazły się m.in. wystąpienia dotyczące konkurencyjności w polskiej gospodarce, a także omówienie głównych kierunków współpracy międzynarodowej w dziedzinie eksportu. Ponadto w trakcie wydarzenia odbyło się odznaczenie medalami „Zasłużony dla Eksportu RP”, który przyjęli Rektor Akademii WSEI, prof. dr hab. inż. Marek Opielak i firma Geomax.
II edycja szkolenia dla policjantów w ramach realizacji „Profilaktycznego Programu Interwencji Środowiskowej".
Miały miejsca warsztaty dla ponad 40 Policjantów z woj. lubelskiego, którzy będą liderami w programie i będą szkolić innych policjantów z realizacji programu. Profilaktyczny Program interwencji środowiskowej dla mieszkańców województwa lubelskiego powstały ze współpracy pomiędzy Lubelską Akademią WSEI a Komendą Wojewódzką Policji w Lublinie. Program uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki. Szkolenie przeprowadził dr Wiesław Poleszak, prof. Akademii WSEI oraz dr Grzegorz Kata.
I Interdyscyplinarna Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Wspieranie różnorodności psychicznej w warunkach transformującego się świata”.
Było to pierwsze wydarzenie w planowanym cyklu naukowej wymiany doświadczeń, organizowanych w języku polskim z udziałem gości zagranicznych wygłaszających wystąpienia w języku angielskim i ukraińskim. Swoje wykłady wygłosiły: dr Marlena Sokół-Szawłowska z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, dr Lidiya Oryshchyn-Buzdyhan z Politechniki Lwowskiej oraz prof. Rosemary Sage z Wielkiej Brytanii. Ponadto dr Wiesław Poleszak poprowadził panel dyskusyjny nt. kondycji psychicznej i kierunku wsparcia dzieci i młodzieży po pandemii Covid-19.
Wykład o cyberprzestępczości.
Wykład pt. „Rola Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w prewencji zagrożeń w cyberprzestrzeni” został wygłoszony przez jednego z przedstawicieli lubelskiego wydziału Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Został on zorganizowany przez Wydział Administracji i Nauk Społecznych Lubelskiej Akademii WSEI oraz Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości. Inicjatorami byli studenci Akademii WSEI, którzy wykazali ogromne zainteresowanie danym tematem.
Wykład przedstawicieli firmy Sii.
Wykład zainaugurował Dziekan Wydziału Transportu i Informatyki dr inż. Artur Dmowski. Manager Rekrutacji Agata Micał zaprezentowała profil, strukturę oraz misję firmy, a Specjalistki ds. Rekrutacji Agnieszka Piwowarska i Anastazja Zawiślak opowiedziały studentom jak wygląda proces rekrutacji i przedstawiły możliwości związane z odbyciem praktyk studenckich. Spotkania przedstawicieli firmy Sii ze studentami Wydziału Transportu i Informatyki są jednym z elementów współpracy rozpoczętej w październiku 2023.
Prof. Leszek Balcerowicz w Lubelskiej Akademii WSEI.
Drugiego marca Lubelska Akademia WSEI gościła prof. Leszka Balcerowicza – wybitnego ekonomistę, polityka i działacza społecznego, który przeprowadził wykład otwarty pt. „Ustroje a warunki życia w kraju”. Było to okazja do zgłębienia tematu wpływu różnych ustrojów politycznych na warunki życia obywateli.
CheckIt.
Gościliśmy podczas 9. edycji konferencji Check It, które jest wydarzeniem skierowanym do młodych entuzjastów technologii. Na naszym stosiku znalazło się stanowisko e-sportowe, prezentacja działalności Koła Logistycznego LogiStart oraz pokaz latających pojazdów autonomicznych.
XI Ogólnopolska Konferencja Samorządu i Oświaty – Edukacja Przyszłości.
Dyrektor Szkoły Doktorskiej oraz Instytutu Informatyki i Innowacyjnych Technologii, a także wykładowca Lubelskiej Akademii WSEI – dr hab. Inż. Tomasz Rymarczyk – wygłosił prezentację pt. Sztuczna inteligencja - rozwój, zastosowania i wpływy na społeczeństwo. Prezentacja zawierała następujące tematy w kontekście AI:
- technologia
- czym jest sztuczna inteligencja?
- historia i rozwój AI
- zastosowania
- wpływ AI na społeczeństwo
- edukacja
- przyszłość AI
Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Praktyczna pt. „Bezpieczeństwo wewnętrzne – wymiar administracyjno-prawny i praktyczny”.
Podczas wydarzenia odbył się wykład oraz dyskusja pracowników naukowych i praktyków dotyczące bezpieczeństwa kraju. Miała miejsce również prezentacja sprzętu wojskowego. Gośćmi uroczystości był Oddział Żandarmerii Wojskowej w Lublinie, 18 Dywizja Zmechanizowana oraz Terytorialsi.
Konferencja „Nowoczesne trendy w logistyce kontraktowej Lublina i okolic - wyzwania i możliwości współpracy społeczności akademickiej, szkolnej i firm z branży logistycznej”.
Inicjatorem wydarzenia był Wydział Transportu i Informatyki Lubelskiej Akademii WSEI, a realizacja odbyła się przy wsparciu Gminy Lublin w ramach programu Lublin Akademicki. Podczas wydarzenia przedstawiciele firm przedstawiali m.in. potencjał turystyczny i gospodarczy Lublina. Ponadto odbyły się również warsztaty w siedzibach firm dla Studentów.
Wojewódzka Konferencja „Kondycja psychofizyczna nauczycieli XXI wieku”.
Wydarzenie było organizowane przez Regionalną Sekcję Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Lublinie oraz Lubelską Akademię WSEI. Podczas wydarzenie, m.in. w oparciu o wyniki badań przeprowadzone w woj. lubelskim, odpowiedziano na pytanie jaki jest faktycznie stan psychofizyczny nauczycieli w XXI w. oraz przedstawiono sposoby dbania o swoją kondycję psychofizyczną, sposoby radzenia sobie ze stresem i techniki relaksacji.
Konferencja „Problemy współczesnej profilaktyki”.
W murach Lubelskiej Akademii WSEI odbyła się XII edycja corocznej wymiany doświadczeń i poglądów badaczy oraz praktyków zajmujących się działaniami na rzecz wspierania dzieci, młodzieży i dorosłych zarówno w rozwoju jak i w radzeniu sobie z wyzwaniami rzeczywistości, czyli Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu „Problemy współczesnej profilaktyki”. Tytuł konferencji brzmiał: „Psychoprofilaktyka w czasach globalnych zagrożeń”. Wydarzenie skierowane było do badaczy i praktyków z zakresu psychologii, pedagogiki, nauk o zdrowiu, socjologii, duszpasterstwa, filozofii, prawa, medycyny.
Wykład otwarty Billennium.
Wykład otwarty pt. „Rozwój produktów IT – od koncepcji do wdrożenia” przeprowadzony został przez przedstawicieli naszego Partnera – Billennium. Opowiedziano o strukturze firmy, specyfice branży IT oraz szczegółach dotyczących produktów IT.
Konferencja „Współczesne trendy i wyzwania przedsiębiorczości, bezpieczeństwa, transportu i logistyki” w Kazimierzu Dolnym.
Podczas wydarzenia odbyła się dyskusja nad stojącymi przed Polską Wschodnią wyzwaniami oraz ich wpływem na bezpieczeństwo regionu i całego państwa.
90-lecie ZUSu.
Konferencja została zorganizowana z okazji jubileuszu 90-lecia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i odbyła się w siedzibie Lubelskiej Akademii WSEI w auli E.
Konferencja „Dziecięca mądrość kluczem do edukacji przyszłości”.
Organizowana przez Lubelską Akademię WSEI II Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Metodyczna to inicjatywa zorientowana na podejmowanie innowacyjnych działań w zakresie edukacji do mądrości jako wyzwania dla przyszłości. Konferencja nosiła tytuł „Współczesne wyzwania i innowacje w pedagogice przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Dziecięca mądrość – kluczem do edukacji przyszłości".
Seminarium szkoleniowo-praktyczne „Kontrola zarządcza w instytucjach kultury” prowadzone przez dr Łukasza Wojciechowskiego, prof. Akademii WSEI.
W wydarzeniu wzięło udział 360 przedstawicieli instytucji kultury ze wszystkich województw. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzieli się m.in. czym jest kontrola zarządcza, od czego zacząć wdrożenie lub udoskonalenie kontroli zarządczej w instytucji kultury, w jaki sposób i dlaczego kontrola zarządcza została podzielona na pięć elementów, jakie są prawne aspekty kontroli zarządczej i na czym polega roczny cykl kontroli zarządczej.
Wykład Profesora Leszka Balcerowicza dla Studentów Lubelskiej Akademii WSEI.
Ceniony ekonomista poprowadził wykład w trybie online pt. „Systemy polityczno-gospodarcze: typy, wyniki, dynamika”. Wykład był rozwinięciem tematu, który prof. Balcerowicz rozpoczął 2 marca 2024r. podczas swojego pierwszego wykładu na naszej Uczelni.
Skoro to rozwinięcie poprzedniego wykładu to można byłoby przypisać tę datę do poprzedniej
Symulacja sytuacji kryzysowej – zajęcia praktyczne.
Dr Sebastian Plichta oraz mgr Robert Polak prowadzili zajęcia w ramach ćwiczeń z przedmiotu „Praktyczne przygotowanie do sytuacji zagrożeń dla bezpieczeństwa" na I roku I stopnia kierunku Bezpieczeństwo wewnętrze (niestacjonarne) Akademii WSEI w Lublinie. Podczas zajęć Studenci zapoznali się m.in. z czterema podstawami surviwalu, zwiększających szansę przeżycia w trudnych sytuacjach. Omówiono budowę schronienia oraz izolacji termicznej z materiałów dostępnych w lesie, budowę improwizowanych filtrów wody czy budowę różnych typów ognisk.
Lubelska Akademia WSEI na III edycji Konferencji „Energia dla Lubelskiego”.
Wydarzenie było poświęcone dyskusji na temat zmian w legislacji oraz stojących wyzwań przed branżą OZE. Lubelską Akademię WSEI reprezentował Prorektor ds. Rozwoju i Strategii dr Sylwester Bogacki, który uczestniczył w panelu eksperckim pt. „Warunki rozwoju OZE - zmiany legislacyjne, finansowe, sieci przemysłowe" oraz Dziekan Wydziału Transportu i Informatyki dr inż. Artur Dmowski, który rozmawiał o elektromobilności oraz rozwiązaniach wodorowych w transporcie. Nasza Uczelnia była Partnerem Strategicznym wydarzenia.
Konferencja „O jakości życia osób starszych”.
Wydarzenie jest poświęcone wielorakim aspektom i uwarunkowaniom, które stanowią o jakości życia osób starszych. W łącznie 6 sesjach tematycznych, odbywających się hybrydowo, specjaliści z zakresu danej tematyki podzielili się swoimi wynikami badań, spostrzeżeniami oraz doświadczeniami. Było to XII wydarzenie organizowane w cyklu Ogólnopolskiej konferencji naukowej.
Transport 2024.
Od 11 do 13 września trwała Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Transport 2024”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wydział Transportu i Informatyki Lubelskiej Akademii WSEI we współpracy z Instytutem Transportu Samochodowego oraz Polskim Naukowo-Technicznym Towarzystwem Eksploatacyjnym.
Lubelski Festiwal Nauki - „Człowiek sercem nauki”.
Lubelska Akademia WSEI po raz kolejny została partnerem XX Jubileuszowej edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki, który stał się niepowtarzalną okazją, by poznać najnowsze osiągnięcia naukowe i spotkać wybitnych ekspertów z różnych dziedzin nauki.
Kreatywność w dobie cyfryzacji. Za nami III edycja konferencji dla dyrektorów i nauczycieli z województwa lubelskiego.
Jak wykorzystać najnowsze technologie w pracy dydaktycznej? Jaką wiedzę na temat sztucznej inteligencji powinni mieć dyrektorzy szkół i nauczyciele? To tylko jedne z wielu zagadnień poruszanych podczas konferencji „Kreatywność w dobie cyfryzacji”, która odbyła się w Lubelskiej Akademii WSEI.
Kongres Eksportu 2024.
Kongres Eksportu to międzynarodowe wydarzenie o charakterze naukowo-praktycznym poświęcone dyskusjom o kluczowych problemach dotyczących polskiego eksportu ze szczególnym uwzględnieniem problemów ekonomicznych, społecznych oraz prawno-zarządczych. Organizatorami wydarzenia było Krajowe Stowarzyszenie Eksporterzy RP i Lubelska Akademia WSEI.
Warsztaty dla seniorów w ramach projektu „Akademia 60+”.
Jak poprawić swoją samoocenę i pewność siebie? Jak i kiedy się badać oraz jakich błędów nie popełniać podczas udzielania pierwszej pomocy? To tylko niektóre zagadnienia poruszone podczas warsztatów dla seniorów, które odbyły się w środę w Lubelskiej Akademii WSEI w ramach projektu „Akademia 60+”.
II Wojewódzka Konferencja „Psychologia Sportu i Trening mentalny w sporcie amatorskim".
O tym, jak motywować młodych ludzi w sporcie, jak radzić sobie ze stresem i porażkami rozmawiali nauczyciele, sędziowie sportowi, trenerzy i prezesi klubów na II Wojewódzkiej Konferencji „Psychologia Sportu i Trening Mentalny w sporcie amatorskim”. Konferencję zorganizowało Stowarzyszenie Sędziów Piłki Nożnej Lubelszczyzny oraz Akademia WSEI.
Lubelska Akademia WSEI
ul. Projektowa 4
20-209 Lublin