Program wydarzeń głównych
Absolwenci

Bernarda Machniak

Absolwentka kierunku Pielęgniarstwo II stopnia.

W Lubelskiej Akademii WSEI studiowała w latach 2013-2015.

  • Pielęgniarka,
  • specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego,
  • Przewodnicząca Zarządu Zakładowej Organizacji i Zarządu Regionu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Regionu Lubelskiego
  • Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych Regionu Siedleckiego.

Doświadczenie zawodowe

W latach 2007-2024 pracowała jako pielęgniarka oddziałowa w Stacji Ratownictwa Medycznego, wcześniej pracowała w Zespołach Ratownictwa Medycznego, na Oddziale Intensywnej Terapii.

Jest:

  • członkiem Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego województwa lubelskiego,
  • stałym członkiem zespołu problemowego ds. prawa pracy w Radzie Dialogu Społecznego,
  • członkiem Powiatowej Rady Rynku Pracy w Łukowie,
  • członkiem Komitetu Monitorującego Fundusze Europejskie dla Lubelszczyzny,
  • członkiem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych,
  • członkiem Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Jej działalność zawodowa jest dostrzegana przez otoczenie. W 2021 roku znalazła się na liście „100 wpływowych kobiet” zajmując 3. miejsce w akcji organizowanej przez „Kurier Lubelski”.

Co w programie nauczania okazało się najbardziej przydatne w przyszłej karierze zawodowej?

Podniesienie swoich kwalifikacji umocniło moją pozycję w czasie realizacji zadań zawodowych i poszerzyło możliwości kompetencyjne – opowiada Bernarda Machniak. – Uzyskanie tytułu magistra pozwoliło mi na zwiększenie aktywności zawodowej w nowej roli i wykazania się jako nauczyciel w zawodzie ratownik medyczny, na prowadzenie zajęć dydaktycznych w Akademii Nauk Stosowanych Mazovia w Siedlcach i UPH w Siedlcach, przekazując wiedzę nowemu pokoleniu pielęgniarstwa. Otworzyło mi też drogę do dalszego podnoszenia kwalifikacji i studiów podyplomowych Master Of Business Administration – Zarządzanie w Ochronie Zdrowia.

Co najlepiej wspomina z czasów studiów w Akademii WSEI?

Były przeszkody, były rozterki, które trzeba było pokonać. Ale był cel i to dawało siły i chęci, aby podnieść swoje kompetencje, zdobyć nowe. Uczelnia  zaoferowała mi solidną teorię i wiedzę, którą zdobywałam nieraz „w pocie czoła”, ale ten wysiłek procentuje do dnia dzisiejszego i przynosi niemałą satysfakcję – wspomina. – Znajomi pytali mnie: Jak znajdujesz czas, aby pracować i uczyć się? Kierowałam się mottem „Dołóż sobie obowiązków, a będziesz miał czas na wszystko”. I tak było. Lubię wyzwania.

Trochę czasu już upłynęło od ukończenia mojego kształcenia na Uczelni, dlatego pamięta się już te chwile dobre i miłe. I tu można wymienić możliwość nawiązania nowych znajomości, które trwają do dzisiaj. Pamięta się Panie z dziekanatu, które z cierpliwością i wyrozumiałością udzielały wsparcia. Pamięta się wykładowców otwartych na studenta, a jest taka grupa.

Polecam studia w Akademii WSEI, bo to Uczelnia otwarta na studenta, na nowe rozwiązania technologiczne, na to, by nauka była łatwiejsza, przyjazna i dawała wiele satysfakcji – podsumowuje.

Skip to content