Głównym celem projektu jest dostosowanie oferty Lubelskiej Akademii WSEI do aktualnych potrzeb gospodarki oraz rynku pracy, podniesienie kompetencji i kwalifikacji studentów oraz kadry dydaktycznej, zaangażowanej w proces kształcenia, odpowiadający potrzebom gospodarki i rynku pracy poprzez realizację kompleksowego programu wsparcia realizowanego w okresie od III.2024 do IX.2029 r. na nowo utworzonych kierunkach/ specjalnościach odpowiadających na zdiagnozowane przez wnioskodawcę potrzeby gospodarki i rynku pracy.
W ramach projektu zrealizowane zostaną następujące zadania:
Zadanie numer 1
Uruchomienie i realizacja kompleksowego programu kształcenia na kierunku ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ W BIZNESIE (studia II stopnia). W ramach realizacji zadania zostaną opracowane kursy e-learningowe, a studenci będą mieli możliwość udziału w zajęciach cyfrowych, fakultatywnych zajęciach z matematyki czy również wizytach studyjnych w przedsiębiorstwach oraz kursie świadectw energetycznych.
Zadanie numer 2
Uruchomienie i realizacja kompleksowego programu kształcenia na kierunku E-BIZNES: EMarketing & E-COMMERCE W ramach realizacji zadania zostaną opracowane kursy e-learningowe, a studenci będą mieli możliwość udziału w zajęciach cyfrowych, fakultatywnych zajęciach z języka angielskiego czy również wizytach studyjnych w przedsiębiorstwach. Dodatkowo planowany jest zakup zestawu materiałów dydaktycznych typu DigiBook.
Zadanie numer 3
Uruchomienie i realizacja kompleksowego programu kształcenia na kierunku SZTUCZNA INTELIGENCJA (AI). W ramach zadania zostanie zakupione wyposażenie do Laboratorium systemów wizyjnych, Laboratorium komputerowego, Laboratorium ładowania pojazdów elektrycznych z OZE, Laboratorium Telemetrii dronów oraz Laboratorium systemów transportowo–logistycznych. Dodatkowo zostaną opracowane kursy e-learningowe, zorganizowane wizyty studyjne w przedsiębiorstwach, staże dla studentów wraz ze stypendium stażowym i pokryciem kosztów związanych z badaniami lekarskimi i ubezpieczeniem. Projekt przewiduje również zajęcia związane z przeciwdziałaniem drop-out dla studentów.
Zadanie numer 4
Modyfikacja i realizacja zmodyfikowanego kompleksowego programu kształcenia na kierunku PIELĘGNIARSTWO. W ramach zadania zakup dostępu do podręczników w formie elektronicznej oraz podręcznika z dostępem do innowacyjnej platformy e-learningowej MyLab Pearson Higher and Professional Education, wyposażenia Centrum Symulacji Medycznej w Filii w Warszawie oraz Symulatorów VMS MOBILNY VR.
Zadanie numer 5
Uruchomienie i realizacja kompleksowego programu kształcenia na kierunku SPORT SCIENCE AND COACHING. W ramach zadania zostaną opracowane kursy e-learningowe oraz zorganizowane wizyty studyjne w przedsiębiorstwach, a student będzie miał możliwość udziału w kursie trenera personalnego lub trenera piłki nożnej. Zadanie przewiduje również zajęcia związane z przeciwdziałaniem drop-out dla studentów, a także zakup wyposażenia do Laboratorium Psychologii Sportu, Centrum Diagnostyki Sportu oraz Laboratorium Fizjoterapii i Odnowy Biologicznej.
Zadanie numer 6
Uruchomienie i realizacja nowej specjalizacji PSYCHOTERAPIA na kierunku Psychologia. Realizacja zadania przewiduje dodatkowe zajęcia poza programem dla studentów psychologii przygotowujące do pracy terapeutycznej z uwzględnieniem standardów wyznaczonych przez uznane środowiska (Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, Polska Rada Psychoterapii): psychoterapia indywidualna oraz superwizja grupowa. Ponadto, zostaną zorganizowane wizyty studyjne w ośrodkach prowadzących psychoterapię, a także zajęcia związane z przeciwdziałaniem drop-out dla studentów.
Działania zaplanowane w projekcie mają na celu podniesienie kompetencji i kwalifikacji zarówno studentów, jak i kadry dydaktycznej zaangażowanej w proces kształcenia poprzez realizację kompleksowego programu wsparcia, na nowo utworzonych kierunkach/specjalnościach.
Projekt swoimi działaniami obejmie łącznie:
Rezultatem projektu będzie dostosowanie programów kształcenia do potrzeb rozwoju gospodarki oraz zielonej i cyfrowej transformacji. W ramach projektu zostaną wprowadzone nowe kierunki studiów oraz zmodyfikowane istniejące programy studiów, aby lepiej przygotować naszych studentów do wyzwań współczesnego rynku pracy.
Rezultatem działań zaplanowanych w projekcie będzie podniesienie kompetencji i kwalifikacji 297 osób, w tym studentów i kadry LA WSEI, dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego
Zgłaszanie podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r.
LA WSEI informuje o możliwości zgłaszania do Instytucji Zarządzającej lub Instytucji Pośredniczącej podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn. zm.), zwanej dalej „KPON”. Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów FERS z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektów lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):
1) poczty tradycyjnej – w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub adres Instytucji Pośredniczącej: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Ul. Chmielna 69, 00-801 Warszawa,
2) skrzynki nadawczej e-puap Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Lubelska Akademia WSEI
ul. Projektowa 4
20-209 Lublin