Delegacja Lubelskiej Akademii WSEI na konferencji w Rzymie

Delegacja Lubelskiej Akademii WSEI na konferencji w Rzymie

O edukacji cyfrowej, rozwijaniu umiejętności i szukaniu innowacyjnych rozwiązań dyskutowano podczas Międzynarodowej Konferencji w Rzymie, w której wzięli udział przedstawiciele Lubelskiej Akademii WSEI.

Konferencja pod nazwą „From Access to Empowerment: Addressing Digital Educational Poverty and Promoting Wellbeing” (Od dostępu do upodmiotowienia: Przeciwdziałanie cyfrowemu ubóstwu edukacyjnemu i promowanie dobrostanu) miała miejsce 9 grudnia w SPAZIO EUROPA w Rzymie. To przestrzeń publiczna zarządzana przez Biuro Parlamentu Europejskiego we Włoszech i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej we Włoszech.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach European Wellbeing in Digital Education Week przez Uniwersytet La Sapienza wraz z Zespołem ds. Dobrostanu w Edukacji Cyfrowej Europejskiego Centrum Edukacji Cyfrowej (Wellbeing in Digital Education Squad of the European Digital Education Hub (EDEH) oraz Międzynarodową Sieć Ubóstwa w Edukacji.

Lubelską Akademię WSEI podczas tego wydarzenia reprezentowały: dr Monika Baryła-Matejczuk, prof. Akademii WSEI z Instytutu Psychologii i Nauk o Człowieku oraz Magda Janiak, zastępca dyrektora Centrum Projektów i Współpracy Narodowej.

Podczas konferencji w Rzymie dr Monika Baryła-Matejczuk zaprezentowała swoje spostrzeżenia w temacie uniwersalnego projektowania jako kluczowego w edukacji cyfrowej, które musi również uwzględniać specyficzne potrzeby jednostek, takich jak osoby bardzo wrażliwe lub neuroróżnorodne.

Z kolei Magda Janiak wzięła udział w panelu dyskusyjnym o nadchodzących wyzwaniach szukając odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób Komisja Europejska rozwija temat umiejętności cyfrowych w technicznym szkolnictwie wyższym.

Konferencja została objęta patronatem Przedstawicielstwa Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej we Włoszech.

Podczas pobytu w Rzymie, obie panie wzięły udział w spotkaniu w Urzędzie Miasta Rzym, gdzie rozmawiały o kontynuacji realizowanych dotychczasowo działań w obszarze wysokiej wrażliwości oraz współpracy w ramach wspólnych projektów międzynarodowych.

 

Skip to content