Pasjonaci tworzenia gier spotkali się z ich twórcami. Było to możliwe dzięki konferencji „Lublin – Europejska Stolica GameDevu”, która w sobotę, 29 marca, odbyła się w Lubelskiej Akademii WSEI. To była doskonała okazja do zdobycia nowej wiedzy i wymiany doświadczeń.
- Lublin - Europejska Stolica GameDevu to wyjątkowe wydarzenie. Jeśli chodzi o współpracę z miastem bardzo mocno stawiamy na rozwój sektora gier. Jest to dla nas branża priorytetowa, szczególnie w tym okresie, kiedy Lublin otrzymał tytuł Europejskiej Stolicy Kultury - powiedziała Monika Król, zastępca dyrektora Wydziału Kultury ds. przedsiębiorczości, przemysłów kreatywnych i projektów międzynarodowych, która powitała uczestników konferencji w imieniu swoim i Prezydenta Miasta Lublin. - Cieszymy się, że ta konferencja jest realizowana w naszym mieście.
Lublin – Europejska Stolica GameDevu to konferencja poświęcona branży tworzenia gier, organizowana przez Lubelską Akademię WSEI oraz Fundację Lublin GameDev.
Wydarzenie obejmuje prelekcje, warsztaty i panele dyskusyjne dotyczące gamedevu oraz game jamów, a także strefę gier, gdzie można zobaczyć produkcje niezależnych twórców.
W imieniu władz Lubelskiej Akademii WSEI uczestników konferencji powitał dr hab. Tomasz Wołowiec, prof. Akademii WSEI, Prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej: - Jednym z istotnych obszarów rozwoju Lublina i województwa lubelskiego są szeroko rozumiane innowacje. Nie mamy tu przemysłu ciężkiego, nie mamy fabryk więc w dużej mierze miasto w osobie Pana Prezydenta Krzysztofa Żuka stawia na innowacyjność, stąd też Lubelska Wyżyna IT. Działalność naszej Uczelni w dużej mierze koresponduje ze strategią rozwoju miasta ponieważ szczycimy się innowacyjnością i praktycznością nie tylko rozwiązań edukacyjnych, ale także nowatorskimi rozwiązaniami w programach kształcenia i pracy z naszymi studentami. To jest ta nasza cegiełka innowacyjności – podkreślił Prorektor.
Życzył wszystkim udanych obrad i dyskusji nad innowacyjnymi rozwiązaniami.
- Lublin - Europejska Stolica GameDevu to fantastyczne wydarzenie dla pasjonatów tworzenia gier. To również doskonała okazja, żeby spotkać się z wytwórcami gier, prezesami firm z tej branży, do skorzystania z warsztatów z projektowania gier, jak i grafiki. Okazja dla doświadczonych uczestników i programistów oraz pasjonatów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z branżą gamedevu - podkreśla dr Michalina Gryniewicz-Jaworska, prof. Akademii WSEI, Dziekan Wydziału Transportu i Informatyki.
Karol przyjechał na konferencję z Olsztyna: - W branży gamedev i oprogramowaniach pracuję już od sześciu lat. Miałem trochę przerwę dlatego dzisiaj tu jestem, chciałem wrócić do tworzenia gier, a nie mam weny. Zobaczyłem, że jest taka konferencja i prelekcja, jak sprawić, żeby te projekty gier nie umierały tak szybko, a u mnie to się dzieje. Bardzo się cieszę, że tu przyjechałem, bo konferencja jest bardzo ciekawa. Może w Olsztynie uda się zorganizować podobne wydarzenie – podsumował.
Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Miasta Lublin w ramach programu Lublin Akademicki 2025.
Lubelska Akademia WSEI
ul. Projektowa 4
20-209 Lublin